مخزن انبساط باز

مخزن انبساط باز

مخزن انبساط باز:
در سیستم حرارت مرکزی با آبگرم، شبکه لوله کشی از نوع بسته می باشد. در اثر افزایش دما در این سیستم حجم آب به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. در صورتیکه که تمهیدات لازم جهت خنثی کردن این فشار اندیشیده نگردد فشار ناشی از افزایش حجم به سیستم آسیب می رساند. از آنجا که در اثر گرم شدن آب همواره مقداری از هوای موجود در آب از آن خارج می شود لازم است تمهید لازم جهت انتقال این هوا به خارج از سیستم ( هواگیری سیستم )در نظر گرفته شود. برای رفع مشکلات مذکور در سیستم های حرارت مرکزی از مخازن انبساط باز استفاده می کنند. این مخازن علاوه بر فعالیتهایی که در قسمت بالا به آنها اشاره شد وظیفه تثبیت فشار سیستم را نیز بر عهده دارند.
منابع انبساط دارای یک ورودی و خروجی بوده که به خروجی دیگ و ورودی پمپ سیرکولاسیون متصل می شود. همچنین برای تغذیه و ورود آب به سیستم از یک فلوتر در این مخازن استفاده می شود. مخازن انبساط بسته عمدتاً بصورت مکعبی و در حجم های مختلف ساخته می شوند. |
پیشنهاد می گردد،در خصوص انتخاب سایز و مدل مناسب برای مخازن انبساط باز با کارشناسان شرکت دماکو مشورت نمایید. برای تعیین حجم منبع انبساط به سایز لوله کشی خط آبگرم ( حجم آب موجود در لوله ها ) نیاز خواهد بود.
open-expantion-tank